כתבו עלי

66688252_2291695574233484_79161510919499
כתבה בעיתון עלי_edited.jpg

כתבה של השף מאיר אדוני על הספר שלי.

פורסם ב- 12.1.18 במוסף שישבת בעיתון ישראל היום. 

 בעיתון רחובותי מקומי

כתבה שעשו עלי בערץ המקומי

מהרשת

הכרתי את טלי בימים קשים שעברו עלי. נכנסתי לקבוצה והתחלתי להכין מהמתכונים שלה וכמה קילשאתי שזה לא ישמע המתכונים שלה נתנו לי מזור לנשמה וללב הפצוע והיא נשארה שם עמוק בפנים...(מיטל.א)

"... הספר הזה, הוא עמוק בזכרונות, מעגל החיים של כולנו. מרגע לידה ועד פרידה.
בשמחות בהצלחות וחוט השני העובר בכל הסיפורים, על נשיות ועוצמה על חגיגת הלב והאצבעות החכמות.
מי שחושב שהוא עומד לרכוש עוד ספר בישול. אז ממש לא זה העניין.
הספר הזה הוא ספר של כל אחד ואחד ואחד מאיתנו.
זה בעצם עץ החיים שלנו, התבשילים המופלאים המדויקים(אמיתי, לא כמו גיסתי) יעלו את אותם הריחות של הבית של כולנו, זו בדיוק אותה הסבתא, אבל בשם אחר.
כל אחד צריך שתהייה לו, סבתא ויקי וסבתא חנה, ואכן יש לנו, השמות שונים, זה הכל.
הספר הזה...לכל אחד יש זכרון מההיא שיודעת להרוס תבשילים(וכולם אומרים עליה, ״איך אפשר להרוס חבית בצורה כזו..״) לכולם יש המחברת הזו המרופטת, של אמא או של סבתא, שכתובה הפוך וישר עם סימנים כמו: ״המתכון של רותי מהברית של תמי... ״לכולנו, יש אותו הסיר, וכוס המידה, והסרוויסים לאורחים. מה שרק רציתי לחלוק הוא ש...,
שזה בדיוק הספר שכל אחד היה רוצה לכתוב. שזה בדיוק הספר, שנרצה להעביר לדור הבא, ממש כך. לא ספר דיגיטלי, ספר בשר ודם, ספר מרתק המחזיק את הלב, בכל גרגיר חיטה, בין עלי הזעתר, והשמחות שלנו. ספר פועם לפעמים מהר , לפעמים לאט. לפעמים דוהר. ...והקדשתי כמה דפים לסבתות שלי ולאמא שלי וכמה דפים לטלי,
שיודעת תמיד לגעת ולכווצ׳ץ את הלב
ולחבר אותי למכונת הזמן עם התבשיל המדויק והקולות הפרטיים שלי.
זה בדיוק , אבל בדיוק, הקסם של מה שהספר הזה יעשה לכם" (ויקי.ב)

"התמונות עם הטאץ' של פעם...הצבעים הישנים וכפות הידיים הלשות ומכינות אוכל של פעם...שמחזיר אותנו לבית שלנו. לתקופת הילדות" (טל.כ)

 

"הספר אצלי המטבח בשימוש שוטף. כשקיבלתי אותו. ראשית קראתי את כל הסיפורים. בחלקם נזכרתי בעצמי בבית סבא-סבתא. היו שהעלו חיוך, באחרים ניגבתי דמעות. פשוט ספר שמזכיר בית.

home is where your heart is" (מיכל.א)

"טלי המדהימה והאלופה, היא אחת הנשים המדהימות שהכרתי. בחורה אינטליגנטית בעלת שפה עשירה אשר רואים זאת בכל פוסט ופוסט שהיא מעלה ואין לה פוסט שקודם למשנהו ...כל פעם מפתיעה מחדש בידע העצום שלה בכל התחומים.(מירב. מ)

"טלי מעבירה את הסדנאות בכיף וכמות הידע שלה עצומה ותמיד מוכנה להדריך ולהסביר שוב עד שמבינים את הנושא עד הסוף והיא גם נותנת לווי גם לאחר הסדנה" (יהודית.ג)

  

"...פגשתי אישיות מהפנטת! אוהבת, חיה ונושמת את מה שעושה ומכאן המקצועיות המתפרצת... המון יידע תיאורטי, טכניקה מרתקת. יש משהו מיוחד בידי הקסם שלה... איזו לישה, איזה עיבוד ועיצוב איזו עשייה מדהימה תוך כדי הסבר ברור ומפורט... גיליתי לפתע להפתעתי, אינציקלופדיה מהלכת על שתיים ..." (שרית.ב)

  

"סדנת לחם של טלי. במילה אחת - תענוג. בשתיים - תענוג מושלם.
במשך כמה שעות של הנאה, ערבבנו, לשנו, לשנו שוב, למדנו, הפנמנו שהטכניקה תעשה פלאים, אפינו ואכלנו. ובמילים הללו אין דבר שיכול להסביר את שעות הקסם המופלאות, בחברותא עם אנשים זרים לנו, ועם טלי המדהימה, שבסבלנות ובחיוך ובהומור, גרמה לנו לצחוק וללוש, לצחוק וללוש, ועוד קצת לצחוק ועוד קצת ללוש. אז כן, שרירי הידיים עבדו, השעות "טסו" כהרף עין, והשבענו את הקיבה ולא רק את העיניים, וחזרנו הביתה עם "שלל" לאפיה ביתית, ממעשה ידינו.
אז כל מי שרוצה להעביר שעות של בצק וקסם, זה המקום, וטלי היא זו שתרצו לחוות איתה ודרכה את החוויה המענגת הזו"(לילך.ב)

  

"סדנאות מקצועיות ומדהימות. טלי אישיות יוצאת דופן, יודעת הכל, שמחה ללמד ולא פחות
חשוב מעבירה את הסדנאות בצורה מבדרת ומעניינת. הייתי כבר בשתיים ואני בדרכי לשלישית..."(נעה.ד)

 

"לי ולטלי יש רומן ארוך...
התחלתי בלהיות חלק מהקבוצה ובי חשש ענקקק ליצור הקטן ושמו שמרים... וככה עם הזמן העזתי ולקחתי חלק בסדנא הראשונה להיכרות בינו לבין הבצק המפחידדד. 
זהו מאז שהמחסום נפרץ ולמדתי להכיר אישה מדהימה מקצועית, לא מונעת מהכסף אלא מהרגש הנותנת בסדנא ידע.. כתף... רוגע ... ותמיכה ללא קץ ..
לפני יומיים נכחתי גם בקונספט של ההרצאות שנפתח.
אז טלי... לך אני יכולה לומר מהיכרות קצרה איתך שאין כמוך... נהניתי בשמרים ונהניתי גם כעת מהיכרות על בצקים נוספים. תודה ונמשיך להיתראות" (רויטל.ש)

 

"טלי המדהימה הגיעה אליי ל 4 הרצאות וסדנת שמרים במרכז "חלומות" ברחובות. מה יש לומר על האישה המדהימה הזו שהעבירה הרצאות מרתקות, מצחיקות עם ים טיפים והכי חשוב... שינתה לנשים שהגיעו סדרי עולם במטבח! מסתבר שכל מה שחשבנו שידענו...טעינו! טלי הגיעה ועם הקסם שלה עשתה סדר בבלאגן... (שרון.ב)